sadzonki ORZECHa laskowego

Orzech laskowy - zdrowa paczka składników, sadzonki do każdego ogrodu

Wiele osób dbających o linię rezygnuje z orzechów przez ich kaloryczność. Nie warto jednak podchodzić do tego tak powierzchownie, gdyż orzechy mają niezwykłe wartości odżywcze i potrafią nie tylko wz czytaj więcej »

 

Orzech laskowy - zdrowa paczka składników, sadzonki do każdego ogrodu

Wiele osób dbających o linię rezygnuje z orzechów przez ich kaloryczność. Nie warto jednak podchodzić do tego tak powierzchownie, gdyż orzechy mają niezwykłe wartości odżywcze i potrafią nie tylko wzbogacić zdrową dietę, ale również nadać niezwykłego smaku i pomóc w uzyskaniu szczupłej sylwetki. Najbardziej popularne w Polsce są orzechy laskowe i warto się im bliżej przyjrzeć.

Zdrowa paczka składników

Orzechy laskowe są bardzo zdrowe i odpowiadają za dostarczanie do ludzkiego organizmu wielu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników mineralnych, wśród których znaleźć można:

węglowodany — dostarczające przede wszystkim energii oraz poprawiające pracę jelit;

nienasycone kwasy tłuszczowe — pomagające w obniżaniu cholesterolu, zapobiegające odkładaniu się zbędnego tłuszczu oraz wspomagające poprawną pracę serca;

witaminę E — spowalniającą proces starzenia się organizmu. Jako silny antyoksydant oczyszcza organizm pod wieloma względami. Poprawia strukturę włosów, skóry i paznokci;

magnez — wspomagający układ immunologiczny, wpływa na koncentrację, samopoczucie, a jego niski poziom może powodować wiele dolegliwości i osłabienie;

potas — kontrolujący ciśnienie krwi oraz regulujący jej krzepnięcie;

wapń — odpowiadający za budowę kości i zębów;

Orzech laskowy jest wyjątkowy i nie tak egzotyczny, a przez to bardziej dostępny w Polsce. Dostarcza także białka, fosforu, żelaza, witaminy C i B. Dzięki zawartości tych wszystkich składników, zwiększa on odporność organizmu oraz gojenie ran, a także chroni przed chorobami między innymi serca. Ponadto z wartościowych cech orzecha laskowego korzysta się także w higienie oraz kosmetyce, w medycynie, a także w wyrobach słodkich. Idealnie nadaje się do zasadzenia w ogródku.

Własna sadzonka

Nie każdy wie, że hodowanie orzechów laskowych to nic trudnego. Zazwyczaj każdy kupuje je w paczce w markecie, ale najlepsze są te, które wyrosną na własnym ogródku. I może to niektórych zdziwić, ale z sadzonki ORZECHa laskowego wyrasta drzewo. Taka sadzonka to nie byle co, ma do 1,5 m wysokości i pięknie prezentuje się bez względu na porę roku. Orzech laskowy drzewo ma wiele odmian, wśród których jest czerwono listna. Dobierając odpowiednie sadzonki, można stworzyć bajeczny obraz kolorowego ogrodu, albo całe sady pełne pięknych leszczyn. Jeśli ktoś zamierza kupić orzech laskowy, cena nie jest wygórowana i szybko zwraca się w postaci o wiele zdrowszych i smaczniejszych orzechów niż nabytych w markecie, nie tylko sprawiając, że zdrowiej się można odżywiać, ale także umilając zimowe wieczory, soczyście uzupełniając ciasta i desery. sadzonki orzecha laskowego można nabyć w podkarpackiesady.pl, gdzie nie tylko pokazane są różne odmiany leszczyny, które można tam nabyć, ale także dokładnie przedstawione są informacje o nich. Jeśli ktoś uwielbia orzech laskowy, sadzonki są idealnym krokiem w stronę zapewnienia sobie zapasów tego bogatego w zdrowe składniki i niezwykle smacznego owocu, który potrafi cieszyć zarówno żołądek, jak i oczy.

Artykuły powiązane